جشن ماکارانی

جشن ماکارنی

7 جولای مصادف با 16 تیر روز جهانی ماکارونی است. ماکارونی یکی از محبوب‌ترین غذاها در تمامی اعصار و قرون است. همچنین پایه مناسبی برای وعده غذایی سالم، مقوی و سیرکننده است. ماکارانی نوعی پاستای خشک است که  طور سنتی شکل‌گرفته و در اشکال و اندازه‌های گوناگون تولید می‌شود و دارای طعم و رنگ‌های متفاوت است. در ایران واژه «ماکارونی» ، هم معنا با پاستا و هم به‌صورت گسترده برای انواع اسپاگتی و ماکارونی طرح‌دار و غیره به کار می‌رود. ایرانی‌ها همچنین نوعی پاستای برشته به نام «ته‌دیگ ماکارونی» دارند که بسیار محبوب است.

در 7 جولای هرسال تمام دوستداران ماکارونی جشن می‌گیرند و خودشان را به یک وعده ماکارونی خوشمزه دعوت می‌کنند. نهادهای بین‌المللی برای پررنگ‌تر کردن اهمیت ماکارانی در سیر کردن و مقوی بودن آن، روزی را به نام ماکارانی اعلام کردند. به همین دلیل  روز 7 جولای مصادف با 16 تیر روز جهانی ماکارانی اعلام شد.

افراد در این روز عموما سه فعالیت را انجام می‌دهند:  یا در خانه ماکارانی متفاوتی درست می‌کنند یا  در کافه همراه با دوستان انواع ماکارنی و پاستا را نوش جان می‌کنند یا  در فستیوال‌های مختلف  برگزار شده که در رابطه با ماکارونی است شرکت می‌کنند.

مؤسسه‌ی خیریه‌ی دوست اتیسم هرساله در این روز تصمیم می‌گیرد  جشنی را برای بچه‌ها و خانواده‌ها تدارک ببیند تا بچه‌ها و خانواده‌ها  از کنار هم بودن  لذت ببرند. امسال هم جشن کوچکی با همراهی شرکت الیت و کوپا و حضور مهربان داوطلبان، خانواده‌ها ، مربیان و کودکان ، برگزار شد و همه در کنار هم روز زیبا و به یاد ماندنی را برگزار کردیم .

6 Comments

  1. این جشن ها خیلی به تعامل بچه ها کمک می‌کنه و یه مشوق عالی حساب میشه

  2. اون روز خیلی خوب بود و به بچه ها خوش گذشت

  3. آرزوم اینه که تو شهر ما هم باشید و از این جشن ها برگزار کنید ?

  4. چه جشن خوشمزه ای ?

  5. برقرار باشید و سالها برامون از این جشن ها برگزار کنید

  6. به به چه جشن خوشمزه ای ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *