خدمات حمایتی

خدمات حمایتی

یکی از فعالیت‌های موسسه خیریه دوست اتیسم، تهیه و اهدای پک‌های حمایتی و کمک معیشتی به خانواده‌های عضو مجموعه با کمک حامیان گرامی موسسه است که در مناسبت‌های مختلف مثل ماه رمضان، شب یلدا، عید نوروز و… به خانواده ها اهدا می‌شود تا در حد توان خود، پاسخگوی بخشی از دغدغه‌ی این عزیزان باشیم.

ارزیابی های تشخیصی و تخصصی

ما با همکاری متخصصین دوست اتیسم، برنامه‌های ارزیابی تشخیصی و ارزیابی‌های تخصصی گفتاردرمانی، کاردرمانی حسی-حرکتی و… را برای کودکان در نظر می‌گیریم. بعد از انجام ارزیابی‌ها، خانواده‌ها در مورد مداخلات مورد نیاز کودک در آن زمینه و همینطور نحوه‌ی دریافت این مداخلات، توسط متخصصین راهنمایی می‌شوند.

doctors

خدمات آگاهی‌رسانی

healthy_options

از دیگر خدمات موسسه خیریه دوست اتیسم می‌توان به برگزاری ایونت‌های مختلف در پاساژها، مترو، فرودگاه و… و همینطور تهیه، ترجمه و چاپ محصولات فرهنگی روز دنیا در حوزه‌ی اتیسم (شامل کتاب‌ها، پوسترها، بروشورها و…)، جهت آگاهی‌افزایی والدین و اطلاع‌رسانی برای جامعه اتیسم اشاره کرد.

خدمات آموزشی رایگان

با توجه به اینکه همه‌ی کودکان از جمله کودکان با اختلال طیف اتیسم حق استفاده از آموزش با کیفیت و مناسب را دارند، ما در این راستا با کمک خیرین گرامی مجموعه، فرصت بهره‌مندی از آموزش‌های مناسب را در کلینیک‌های تحت حمایت خود، برای خانواده‌های کم برخورداری که امکان دریافت این آموزش‌ها را برای کودک‌شان ندارند، فراهم می‌کنیم.

back to school
team work

بورسیه مربی

همچنین ما در هر دوره تربیت مربی دوست اتیسم، یک نفر از افراد مشتاقی که شرایط پرداخت هزینه‌ی دوره را ندارد، بورسیه می‌کنیم تا فرصت شرکت در این دوره‌ها برای افراد کم برخوردار نیز امکان‌پذیر باشد.

خدمات پزشکی رایگان

ما مفتخریم در کنار خود، پزشکان و متخصصین حوزه‌ی بهداشت و سلامتی را داشته باشیم که با اتیسم و شرایط افراد اتیسم آشنایی داشته و درک درستی از نحوه‌ی برخورد با کودکان اتیسم و خانواده‌های آنها دارند. این عزیزان به صورت دوره‌ای به مجموعه ما دعوت می‌شوند تا در زمینه‌های مختلفی شامل گرفتن آزمایش خون به صورت دوره‌ای، خدمات دندان‌پزشکی، بینایی‌سنجی، شنوایی‌سنجی و… همراه خانواده‌های اتیسم عضو مجموعه باشند.

خدمات پزشکی

توسعه و راه اندازی کلینیک‌ها

یکی از خدمات مهم موسسه خیریه دوست اتیسم، راه‌اندازی کلینیک‌های تحت حمایت دوست اتیسم توسط تیم توسعه‌ی مجموعه و با حمایت خیّرین دوست اتیسم است. تمام مراحل راه‌اندازی، تجهیز و آموزش کادر متخصص توسط موسسه‌ی خیریه‌ی دوست اتیسم، مدیریت و برنامه‌ریزی می‌شود. با تلاش تیم توسعه تاکنون دو مرکز توانبخشی تحت حمایت دوست اتیسم در استان‌های قزوین و گلستان، به مرحله‌ی راه‌اندازی و بازگشایی رسیده است و اکنون در حال تلاش برای گسترش امکانات و راه‌اندازی این مراکز در استان‌های دیگر نیز می‌باشد.

راه اندازی مراکز

خدمات مددکاری و مشاوره‌ای

موسسه خیریه دوست اتیسم همچنین علاوه بر ارزیابی مددکاری خانواده‌ها برای ارائه حمایت‌های مورد نیاز آنها، امکان استفاده از خدمات مشاوره‌ای را برای خانواده‌های کودکان اتیسم مجموعه توسط مشاوران و روانشناسانی که شناخت نسبتا کاملی از اتیسم و شرایط آنها دارند فراهم می‌کند.