about us image

درباره ما

مؤسسه خیریه دوست اتیسم در سال ۱۳۹۵، توسط پدر کودکی با اختلال اتیسم، در تهران تاسیس شد

هدف اصلی ما در دوست اتیسم ارائه ی خدمات با کیفیت به کودکان با اختلال اتیسم است. کودکان با اختلال اتیسم نیاز به خدمات متنوع توان‌بخشی، حمایت های مالی و حقوقی و پزشکی متنوعی دارند که نیاز است با حمایت نهادهای مختلف براورده شود.

رسالت ما در دوست اتیسم، ارائه خدمات تخصصی و عمومی مورد نیاز کودکان اتیسم سرزمین‌مان است؛ همینطور دفاع از حقوق شهروندی، زندگی شاد و رشد و شکوفایی این کودکان و خانواده های آن‌ها.

علاوه بر این با توجه به هزینه های مختلف تحمیل شده به خانواده های اتیسم که شامل موارد مختلفی مثل هزینه های پزشکی و داروها، هزینه ی خدمات توان‌بخشی متنوع، هزینه‌ی کلاس های آموزشی، حمل و نقل و … می‌شود یکی از موارد لازم، حمایت از این خانواده ها به خصوص حمایت از خانواده‌های کم‌برخوردار جامعه اتیسم برای داشتن حقی برابر در امکان داشتن خدمات با کیفیت در حوزه‌های توانبخشی، پزشکی-پیراپزشکی و بهداشت و سلامت است.

لازم است یاداوری کنیم ارائه ی خدمات باکیفیت، نیازمند متخصصینی است که بتوانند این خدمات را ارائه دهند و آموزش ها را موثرتر جلو ببرند. یکی از مهم ترین اقدامات موسسه‌ی خیریه ی دوست اتیسم، برگزاری دوره های تربیت مربی و آموزش متخصصینی است که بتوانند بهترین خدمات را به کودکان اتیسم و خانواده های آن ها ارائه دهند.

همچنین وجود کلینیک های تجهیز شده، باکیفیت و استاندارد در دسترس در شهرهای مختلف نیز یکی از مهم ترین موضوعاتی است که مانع دریافت خدمات می‌شود. ما با همکاری خیرین محترم در حال راه‌اندازی و تجهیز کلینیک و مجموعه های توانبخشی در استان‌های مختلف کشور هستیم تا هیچ کودک با اختلال اتیسمی به خاطر در دسترس نبود امکانات یا کیفیت پایین خدمات از آموزش محروم نماند.

image of child with autism
our goals

اهداف ما

. ارائه خدمات توان‌بخشی به کودکان با اختلال اتیسم
. برگزاری دوره‌های تخصصی تربیت مربی
. ترجمه کتاب‌ها و متون آموزشی روز دنیا
. آگاهی رسانی از اتیسم
. همکاری با ارگان‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مختلف جهت ایجاد و اصلاح قوانین و مقررات ناکارآمد در رابطه با اتیسم
. ارائه ی خدمات پزشکی، پیراپزشکی، مشاوره و … به کودکان با اختلال اتیسم و خانواده های محترم
. تجهیز و تاسیس مراکز توان‌بخشی در استان‌های مختلف کشور

کتابچه معرفی دوست اتیسم

دانلود