انتخاب اسباب بازی برای کودکان اوتیسم; براساس سن و سطح

انتخاب اسباب بازی برای کودکان اوتیسم| دوست اوتیسم

انتخاب اسباب بازی برای کودکان اوتیسم یکی از موضوعاتی است که برای افرادی که کودکی با اختلال اتیسم در اطراف خود دارند، سردرگمی ایجاد می‌کند. شما تاکنون برای کودک با اختلال طیف اتیسم خرید کردید؟ آیا می‌دانید که چه اسباب‌ بازی‌ ها و هدایایی وجود دارد که بهتر از بقیه هستند؟

انتخاب اسباب بازی برای کودکان با اختلال طیف اوتیسم

انتخاب یک اسباب بازی مناسب بیشتر به علایق و مهارت های بازی کودک بستگی دارد تا سن او. کودکان کوچک‌تر اغلب از بازی‌های مبتنی بر حس لذت می‌برند. خرید و انتخاب فیجت‌های دستی و اسباب بازی های سنگین وزن نیز می توانند انتخاب‌های مناسبی باشند. همانطور که کودکان مهارت های انتزاعی بیشتری را توسعه می دهند، می توانید چالش های ادراکی بصری، بازی های رومیزی و کیت های ساخت را در نظر بگیرید. لوازم هنری همیشه خوب هستند، البته مطمئن شوید باعث آشفتگی و بهم‌ریختگی کودک با اختلال طیف اتیسم نمی‌شوند.

مطلب پیشنهادی: تفاوت های ساختاری مغز کودکان اوتیسم که ممکن است ندانید✨

نکات مهم در انتخاب اسباب بازی 

همیشه علایق خاص افراد اتیسم را بدون در نظر گرفتن سن آن ها ببینید و به آنها احترام بگذارید. به یاد بسپارید که راه‌های زیادی برای درنظر گرفتن این علایق وجود دارد. افراد ممکن است از یک اسباب بازی مخمل ، یک کتاب رنگ آمیزی یا کتابی در مورد طراحی شخصیت های مورد علاقه خود لذت ببرند.

هیچ اشکالی ندارد که از کودک یا خانواده بخواهید پیشنهادی درباره‌ی اسباب‌بازی یا مواردی که نیاز دارند به شما بدهند. صحبت با والدین یا درخواست از کودک تضمین می کند که هدیه شما هدیه ای است که کودک از آن لذت خواهد برد. به‌علاوه، صحبت با والدین یا مراقبان به شما کمک می کند تا از بروز مشکلات ایمنی و سلامت جلوگیری کنید. به عنوان مثال، شما هنگام خرید هدیه باید بدانید آیا کودک اسباب بازی‌ها را به دهان می‌کند؟ اگر چنین است، مطمئن شوید که از خرید هرگونه اسباب‌بازی با قطعات کوچک که می‌تواند پاره شده و خطر خفگی ایجاد کند، خودداری کنید.

به خاطر بسپارید که انتخاب اسباب بازی برای کودکان اوتیسم به نیازها و علایق کودک بستگی دارد. پرسیدن از والدین همیشه اولین قدم خوب است. شما می توانید اسباب بازی ها را بر اساس اهداف و کاربرد درمانی آنها انتخاب کنید. ممکن است کودک از استفاده‌ی انواع ماساژورها، ابزار حسی، ابزار کادرمانی و … لذت ببرد. این موارد نیز می‌توانند از هدایای مناسب برای کودک اوتیسم باشند.

نکات مهم در انتخاب اسباب بازی| دوست اوتیسم

سخن آخر

به طور کلی، برای خرید هر هدیه برای کودک اتیسم مهم است که مطمئن شوید اسباب‌بازی‌ای که خریداری می‌کنید، برچسب‌های ایمنی و بهداشتی را دارا باشد. اگر شما پیشنهادی برای خرید هدیه برای کودکان طیف اوتیسم دارید برای ما بنویسید.

موسسه خیریه دوست اتیسم می‌کوشد تا با ارائه کاملترین خدمات توانبخشی و آموزشی، مطابق با نیازهای هر کودک، زندگی شادتری برای کودکان مبتلا به اوتیسم فراهم نماید. والد محترم، اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی اوتیسم و یا نیاز به هرگونه آموزش برای نحوه ی برقراری ارتباط با کودک مبتلا به اتیسم خود دارید، می‌توانید از طریق شماره تلفن‌ ۰۲۱۸۸۶۰۳۴۵۴ ، با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *